Ngjarjet

Fillesat më inovative të shpërblyera: 10 finalistët e ÇMIMIT MASTER STARTUP ITALIAN (IMSA) 2023

Fillesat më inovative të shpërblyera: 10 finalistët e ÇMIMIT MASTER STARTUP ITALIAN (IMSA) 2023

Çmimi IMSA për startup-et e rinj të lindur nga kërkimet brenda universiteteve dhe…

22 shtator 2023

Udhëheqësit e mendimit në Forumin e Çmimit të Qëndrueshmërisë Zayed theksojnë mënyrat për të çuar përpara përparimin për njerëzit dhe planetin

Çmimi Zayed për Qëndrueshmërinë është çmimi global i Emirateve të Bashkuara Arabe për qëndrueshmërinë dhe angazhimin humanitar.…

22 shtator 2023

Reply merr 4 Çmime Oracle EMEA Cluster Partner në kategoritë Inovacioni, Ndikimi i Biznesit dhe Suksesi i Klientit

Reply, një konsulencë globale dhe integrues i sistemit dhe Ofruesi i Shërbimit i Menaxhuar i Oracle Cloud, njofton se ka marrë…

19 shtator 2023

Çmimi Zayed Sustainability Prize shpall 33 finalistë që avancojnë iniciativat globale të qëndrueshmërisë

33 finalistë të përzgjedhur nga 5.213 aplikime në 163 vende Finalistët avokojnë për veprim klimatik me ndikim dhe mbështesin aksesin në energji të pastër,…

18 shtator 2023

Hillstone Networks u emërua Lider i Rritjes dhe Inovacionit NGFW në studimin e 2023 Frost Radar™

Hillstone Networks, një kompani prestigjioze në zhvillimin e…

13 shtator 2023

BeniCaros® Precision Prebiotic fiton çmimin global për inovacionin e shëndetit me bazë bimore

BeniCaros ® është një prebiotik me precizion me dozë të ulët nga NutriLeads BV. BeniCaros ® u shpall produkti më i mirë në kategorinë e Inovacionit…

12 shtator 2023

PËRGJIGJE: regjistrimet janë të hapura për Reply Cyber ​​​​Security Challenge, një maratonë 24-orëshe e sigurisë kompjuterike

Regjistrimet hapen sot për edicionin 2023 të Reply Cyber ​​​​Security Challenge, tashmë në edicionin e gjashtë. Konkursi…

5 shtator 2023

Java e Teknologjisë Italiane 2023, fokus i veçantë në inteligjencën artificiale: lidhje me Sam Altman të OpenAI

Java e Teknologjisë Italiane do të mbahet nga 27 deri më 29 shtator në OGR në Torino gjatë inaugurimit më 27 shtator,…

5 shtator 2023

Jeton dhe West Ham United arrijnë marrëveshje shumëvjeçare sponsorizimi

Jeton Wallet është i lumtur të njoftojë një zgjatje disa vjeçare të partneritetit të saj me West Ham United.

Gusht 29 2023

Teknologjia revolucionare e erës nga Cargill dhe BAR Technologies del në dete dhe hap rrugë të reja për transportin me karbon të ulët

Bashkëpunimi midis Cargill, BAR Technologies, Mitsubishi Corporation dhe Yara Marine Technologies ka potencialin për të dekarbonizuar anijet nga…

Gusht 22 2023

Proptech: Revolucioni dixhital në industrinë e pasurive të paluajtshme në "Ne bëjmë të ardhmen"

Nga data 15 deri më 17 qershor, Panairi Ndërkombëtar i Certifikuar i WMF, do të ofrojë mundësinë për të kontaktuar me më të mirat e inovacionit…

31 Maj 2023

Motoreto do të jetë startup-i i parë spanjoll që do të marrë pjesë në Dealerday në Verona, panairi më i madh i automobilave në Evropë.

Dita e Tregtarëve të Automobilave në Verona 2023 është ekspozita kryesore e sektorit të automobilave dhe lëvizshmërisë dhe do të bashkojë të gjithë…

17 Maj 2023

Inovacioni tjetër i dizajnit mes finalistëve të Çmimeve prestigjioze të Riciklimit të Plastikës Europe 2023

Next Design Innovation është përzgjedhur për çmimet prestigjioze të riciklimit të plastikës Europe 2023, për tabakanë e trajtimit të përbërë…

4 Maj 2023

Inovacioni tjetër i dizajnit mes finalistëve të Çmimeve prestigjioze të Riciklimit të Plastikës Europe 2023

Next Design Innovation është përzgjedhur për çmimet prestigjioze të riciklimit të plastikës Europe 2023, për tabakanë e trajtimit të përbërë…

4 Maj 2023

AiHouse debuton në Milan Design Week 2023, me një projekt të jashtëzakonshëm dizajni dhe interpretimi për Poliform

AiHouse, një kompani udhëheqëse kineze e programeve kompjuterike të dizajnit e specializuar në dizajnin dhe paraqitjen e brendshme, ka bashkëpunuar me…

25 Prill 2023

Modelet EP600 dhe AC500 nga BLUETTI fitojnë çmimin Red Dot Design 2023

BLUETTI, lider në termocentralet portative, shpall me krenari se produktet e saj EP600 dhe AC500 kanë fituar çmimin prestigjioz…

20 Prill 2023

WMF është përsëri i pranishëm: edicioni i 9-të i Festivalit më të madh të Inovacionit do të mbahet në Palacongressi në Rimini më 15, 16 dhe 17 korrik.

WMF kthehet në Rimini Palacongressi me një botim në të cilin do të jetë e mundur të marrësh pjesë personalisht - me vende të kufizuara…

17 Prill 2023

Inovacioni transformues zë vendin qendror në Samitin e Vizionit, Inovacionit dhe Sfidave IEEE 2023

IEEE do të nderojë inovacionin dhe kreativitetin në inxhinieri, shkencë dhe teknologji në Vizionin, Inovacionin dhe Sfidat e tij IEEE…

14 Prill 2023

Video konferenca intuitive, inteligjente dhe e sigurt: Konferenca innovaphone

Zgjidhje plotësisht e pavarur për videokonferenca, që nuk kërkon serverë të jashtëm ose sisteme të palëve të treta. Ai ndryshon nga shumë të pranishme…

13 Prill 2023

Në edicionin 2023 të Promat Hai Robotics merr çmimin e inovacionit

Hai Robotics, një ofrues kryesor i zgjidhjeve inteligjente të automatizuara të magazinimit, ka marrë çmimin MHI Innovation për Inovacionin më të Mirë të…

2 Prill 2023