ngjarje inovative

Articoli su eventi che celebrano l’innovazione. Incontri, premiazioni, annunci, convention e lanci di prodotti. Scegli un articolo per leggere e capire dove ci porterà l’innovazione.

Plumes Studio Eventi lançon 'Reflections': Një zhytje në kreativitet, art dhe emocione

Plumes Studio Eventi lançon 'Reflections': Një zhytje në kreativitet, art dhe emocione

“Inovacion dhe Reflektime”, rrugëtim emocional dhe eksperiencë unike ndjesore, përmes jetës dhe veprave të Monet. Ju kërkoni përvoja zhytëse…

Qershor 17 2024

Lenovo demonstron se si teknologjia inteligjente po bën të mundur një botë në ndryshim në Tech World '22

Janë planifikuar seancat globale të CEO-ve nga Lenovo, IBM, Accenture, Intel, Qualcomm dhe më shumë Artikulli i Lenovo tregon se si ...

Shkurt 13 2024

Ngjarja më e madhe e Web3 në Azi, TOKEN2049, zbulon aktivitete ekskluzive NFT të vlerësuara në mbi 100 milion dollarë

Ekspozita OP3N WHALE NFT, tërheqëse dhe unike në llojin e vet, prezanton veprat për publikun për herë të parë ...

Shkurt 13 2024

GlobalPlatform sjell Seminarin e Certifikimit të Sigurisë IoT në Barcelonë

GlobalPlatform, standardi për sigurinë e pajisjeve dhe shërbimeve dixhitale, do të presë një seminar mbi metodologjinë SESIP (Security Evaluation Standard…

Shkurt 13 2024

Verimatrix do të prezantojë teknologjinë më inovative të sigurisë kibernetike në Konferencën IBC

Verimatrix, lider në fuqizimin e botës moderne të lidhur me sigurinë me qendër njeriun, njoftoi sot se do të nxjerrë në pah…

Shkurt 13 2024

Mary Kay Inc thekson strategjinë e saj globale të qëndrueshmërisë në konferencën ndërkombëtare për një të ardhme të qëndrueshme në Pragë, Republika Çeke

Të gjithë kemi përgjegjësi të kujdesemi për mjedisin dhe botën përreth nesh. Qëndrueshmëria duhet të jetë një…

Shkurt 13 2024

TOKEN2049, ngjarja më e madhe Web3 në Azi, arrin momentin historik të 200 promovuesve dhe shpall folës të rinj të shquar

Debutimi i konferencës në Singapor premton të jetë edicioni më i madh dhe konferenca e parë e madhe e kriptomonedhës në…

Shkurt 13 2024

Hytera Group mbledh pesë çmime prestigjioze ICCA për inovacion dhe përsosmëri në treg

SHENZHEN, Kinë--Hytera, një ofrues kryesor global i teknologjive dhe zgjidhjeve profesionale të komunikimit, së bashku me filialet e saj Sepura…

Shkurt 13 2024

Kompanitë dhe individët që drejtojnë përparimet mjekësore, drejtimin e inovacionit dhe formësimin e së ardhmes së Biopharma dhe kujdesit shëndetësor

Darka gala për të festuar Fierce 50 do të zhvillohet më 5 dhjetor në New York City Fierce Pharma, Fierce…

Shkurt 13 2024

Përmbledhje e Ditës së Inovacionit Netlogistik: Transformimi Dixhital i Zinxhirit të Ftohtë, Inovacionet e Riciklimit dhe Udhëheqja e Zinxhirit të Furnizimit

Netlogistik, një lider në shërbimet e fuqishme që drejtojnë kompanitë drejt transformimit të zinxhirit të furnizimit dixhital, së fundmi ka mbajtur…

Dhjetor 6 2023

Inteligjenca artificiale në kujdesin shëndetësor, takimi i tretë i AIIC në Palermo

Çfarë kontributi efektiv mund të japë dhe po jep tashmë inteligjenca artificiale në sektorin italian të kujdesit shëndetësor dhe të kujdesit shëndetësor? Kjo është…

Dhjetor 2 2023

Forumi Coldiretti: fokusi në zinxhirët e furnizimit Made in Italy, inovacionin dhe ekonominë rrethore

Forumi XXI Ndërkombëtar i Bujqësisë dhe Ushqimit u zhvillua në Romë. Ngjarja përfaqëson një ngjarje të rëndësishme vjetore për…

25 nëntor 2023

Lidershipi Vizionar: Lulëzimi në Epokën e Inovacionit të Përshpejtuar do të nxisë diskutimin në Samitin Global të Inovacionit 2023 më 12 dhjetor

Strategjia HMG, platforma numër 1 në botë që u mundëson drejtuesve të teknologjisë të riimagjinojnë ndërmarrjen dhe të riformësojnë botën…

24 nëntor 2023

25-të China Hi-Tech përmban risi të jashtëzakonshme nga ekspozues nga e gjithë bota

Panairi i 25-të i teknologjisë së lartë në Kinë (CHTF) po zhvillohet në Shenzhen me sukses të paparë që nga…

20 nëntor 2023

JAVA SMART e GENOA-s GJELBËROHET MIDIS ESG-së DHE PUNËVE TË GJELBRA, NDRYSHIMIT KLIMATIK DHE MENAXHIMIT TË MBETURINAVE

Inovacioni dhe mjedisi në qendër të edicionit të 9-të të Javës së zgjuar në Genoa. Nga parimet ESG, shtytësit e rinj për krijimin e vendeve të punës,…

11 nëntor 2023

Avery Dennison porosit njësinë më të madhe të ruajtjes së energjisë termike dhe platformën e përqendruar termike diellore në Turnhout, Belgjikë

Avery Dennison është një prodhues lider në botë i paketimeve dhe materialeve. Avery Dennison porositi më shumë…

6 shtator 2023

Ide brilante: LUCILLA është llamba e parë portative kundër mushkonjave

MB Lighting Studio komunikoni nisjen, në platformë Kickstarter, i llambës portative inovative kundër mushkonjave: LUCILLA. “Djemtë” e MB…

6 shtator 2023

Java e Teknologjisë Italiane 2023, fokus i veçantë në inteligjencën artificiale: lidhje me Sam Altman të OpenAI

Java e Teknologjisë Italiane do të mbahet nga 27 deri më 29 shtator në OGR në Torino gjatë inaugurimit më 27 shtator,…

5 shtator 2023

Inovacion teknologjik në sektorin e pajisjeve elektroshtëpiake

Beko, lider global në pajisjet elektroshtëpiake, ka lançuar gjeneratën e re të produkteve të stilit të jetesës…

2 shtator 2023

WMF është përsëri i pranishëm: edicioni i 9-të i Festivalit më të madh të Inovacionit do të mbahet në Palacongressi në Rimini më 15, 16 dhe 17 korrik.

WMF kthehet në Rimini Palacongressi me një botim në të cilin do të jetë e mundur të marrësh pjesë personalisht - me vende të kufizuara…

17 Prill 2023

Lexoni Inovacionin në gjuhën tuaj

na ndiqni