siguria kibernetike

United Cloud, qendra e inovacionit me rritje më të shpejtë në Evropën Juglindore, zgjedh Verimatrix XTD për mbrojtjen e aplikacioneve celulare

United Cloud, qendra e inovacionit me rritje më të shpejtë në Evropën Juglindore, zgjedh Verimatrix XTD për mbrojtjen e aplikacioneve celulare

Platforma kryesore e United Cloud TV 2.0, jashtëzakonisht e popullarizuar nën emrin e markës EON TV, fiton mbrojtje të fuqishme…

14 shtator 2023

Armis prezanton Armis Centrix™, platformën e menaxhimit të ekspozimit kibernetik të fuqizuar nga AI

Armis Centrix™ lejon organizatat të shohin, mbrojnë dhe menaxhojnë të gjitha asetet virtuale, duke siguruar mbrojtjen dhe menaxhimin…

13 shtator 2023

Hillstone Networks u emërua Lider i Rritjes dhe Inovacionit NGFW në studimin e 2023 Frost Radar™

Hillstone Networks, një kompani prestigjioze në zhvillimin e…

13 shtator 2023

PËRGJIGJE: regjistrimet janë të hapura për Reply Cyber ​​​​Security Challenge, një maratonë 24-orëshe e sigurisë kompjuterike

Regjistrimet hapen sot për edicionin 2023 të Reply Cyber ​​​​Security Challenge, tashmë në edicionin e gjashtë. Konkursi…

5 shtator 2023

Boomi forcon programin e sigurisë dhe besimit me certifikatat e reja ISO

Certifikatat ISO 27001 dhe 27701 të Boomi demonstrojnë përkushtimin e vazhdueshëm të kompanisë për sigurinë e informacionit dhe pajtueshmërinë…

Gusht 1 2023

SkyKick lëshon përmirësime të mëdha të platformës me produktin e ri inteligjent rezervë të resë kompjuterike, sistemin e përditësuar të menaxhimit të sigurisë dhe paketën e migrimit të gjeneratës tjetër

Përmirësimet përfshijnë SecurityRadar dhe SmartInsights, të dizajnuara për të mundësuar ITSP-të të ndërtojnë, tregtojnë dhe ofrojnë shërbime sigurie…

Korrik 28 2023

Kompanitë e mediave dhe argëtimit grumbullohen në re, por përmendin koston për API-të dhe sigurinë kibernetike si shqetësimin kryesor

Rezultatet e indeksit të ruajtjes në renë kompjuterike 2023 nga Wasabi Përdorimi publik i reve kompjuterike po përhapet gjithnjë e më shpejt…

26 Maj 2023

Hillstone Networks ngre shiritin me sigurinë integruese në internet

Strategjia integruese e sigurisë kibernetike u ofron ndërmarrjeve globale mbulim, kontroll dhe konsolidim. Hillstone Networks, një lider në zgjidhjet…

25 Prill 2023

Veracode nis Veracode Fix dhe prezanton Sigurinë Inteligjente të Softuerit

Veracode, lider në zgjidhjet inteligjente të sigurisë, prezanton sot Veracode Fix, një produkt të ri të fuqizuar nga AI. Formati në set…

19 Prill 2023

Tanium Converge udhëton në Londër dhe Paris

Konferenca Globale e Përdoruesve nis turneun botëror për liderët e industrisë së sigurisë kibernetike dhe IT…

17 Prill 2023

Startups: tendencat për vitin 2023

Ekosistemi i startup-eve është rritur me shpejtësi vitet e fundit, me sipërmarrësit që përdorin teknologjinë për të revolucionarizuar industritë…

13 Prill 2023

NTT lançon "Zbulimin dhe përgjigjen e menaxhuar", të shkallëzuar, shërbimin e sigurisë vendase në renë kompjuterike

Oferta e re e zbulimit dhe reagimit të menaxhuar për analitikën e sigurisë integron inteligjencën e kërcënimeve me të dhënat e lidhura nga…

March 28 2023

Teknikat më të njohura të thyerjes së fjalëkalimeve - mësoni se si të mbroni privatësinë tuaj

Për të krijuar një fjalëkalim të fortë, ju duhet të gjeni diçka që është shumë rezistente ndaj thyerjes së fjalëkalimit. Problemi është se nuk…

March 21 2023

ThreatNG Security ofron qasje falas në platformën e saj revolucionare të sigurisë për kompanitë që kërkojnë të vlerësojnë dobësitë e cloud dhe SaaS

Ofertat, të vlefshme për një kohë të kufizuar, do të lejojnë kompanitë nga e gjithë bota të zbulojnë dhe vlerësojnë…

March 19 2023

Vaulttree lanson kompletin e zhvillimit të softuerit, duke e bërë enkriptimin e shkallëzuar të të dhënave në përdorim përgjithësisht të disponueshëm për të gjitha bizneset

Paketa e parë e këtij lloji plotësisht funksionale e enkriptimit të të dhënave në përdorim do të transformojë sigurinë e…

March 16 2023

Lëvizja e parave dixhitale në një botë dixhitale

Siguria në lëvizjen e parave dixhitale është thelbësore për zgjerimin e pagesave të para dixhitale. Që nga viti 2021, 76%…

March 16 2023

Ligjvënësit amerikanë synojnë TikTok dhe kompani të tjera të teknologjisë në projektligjin e ri

Ligjvënësit amerikanë po synojnë edhe një herë TikTok, me veprime që synojnë ndalimin e përdorimit të tij. Në këtë…

March 15 2023

Coinnect prezanton Raportin Global të Ransomware Intelligence 2023

Ransomware Intelligence Global Report 2023, një përmbledhje gjithëpërfshirëse e sulmeve ransomware të regjistruara nga organizatat globale në 2021 dhe 2022…

Shkurt 8 2023

Agjencia Kombëtare e Sigurisë Kibernetike raporton sulme ransomware në të gjithë botën

Ekipi i reagimit ndaj incidenteve të sigurisë kompjuterike të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë Kibernetike tha se ka zbuluar një sulm masiv…

Shkurt 8 2023