web3

Parisi Blockchain Java e transformon Luvrin në Pallatin Web3

Parisi Blockchain Java e transformon Luvrin në Pallatin Web3

Paris Blockchain është ngjarja më e madhe dhe më me ndikim evropian në blockchain. Mbi 10.000 njerëz priten nga e gjithë…

Shkurt 13 2024

Ngjarja më e madhe e Web3 në Azi, TOKEN2049, zbulon aktivitete ekskluzive NFT të vlerësuara në mbi 100 milion dollarë

Ekspozita OP3N WHALE NFT, tërheqëse dhe unike në llojin e vet, prezanton veprat për publikun për herë të parë ...

Shkurt 13 2024

Favoom: ku rrjetet sociale takohen me inovacionin Blockchain

Favoom ka lançuar shërbimin e parë të mediave sociale, plotësisht të decentralizuar dhe të integruar në Web3, duke kombinuar rrjetet dixhitale…

Dhjetor 11 2023

OKX shpall sponsorizimin e ngjarjeve kryesore në Indi Blockchain Javë, do të bashkë-organizojë ngjarje zhvilluesish që shfaqin inovacionet e Web3

OKX, një kompani udhëheqëse e teknologjisë Web3, njoftoi sot sponsorizimin e saj të ngjarjeve kryesore në Indi Blockchain Java (IBW), e cila do të zhvillohet…

Dhjetor 4 2023

BLOCK3000 përfundon një ngjarje spektakolare virtuale, duke bashkuar entuziastët e Blockchain

BLOCK3000, "hallësi i parë i ngjarjeve të kriptos" dhe konferencë virtuale kushtuar teknologjisë blockchain, Web3 dhe kriptovalutat, të përfunduara me…

24 nëntor 2023

MasterZ, Master në Blockchain dhe WEB 3.0 më i madh në Evropë, lançon një platformë të re kushtuar mësimit, praktikës dhe punës

MasterZ Blockchain, rrit vlerën për Masterin më të madh të Ekselencës WEB 3.0 në Evropë. Skuadra tërësisht italiane…

19 shtator 2023

Inspektoni partnerët me Ronin për të fuqizuar inovacionin me shumë zinxhirë

Inspect, një lider në teknologjinë Web3 dhe NFT, u ofron përdoruesve analiza të thelluara të ndjenjave sociale, zbulon me krenari një aleancë…

8 shtator 2023

Çfarë është një WebSocket dhe si funksionon

WebSocket është një protokoll komunikimi me dy drejtime i bazuar në TCP që standardizon komunikimin midis një klienti dhe një serveri,…

Gusht 9 2023

Ticketmaster miraton teknologjinë Web3 me prezantimin e biletave Avenged Sevenfold NFT

Ticketmaster, tregu më i madh i biletave në botë, ka bërë një hap revolucionar në botën e teknologjisë Web3 duke prezantuar…

8 Prill 2023

Privatësia në WEB3: eksplorimi teknik dhe jo teknik i privatësisë në WEB3

Privatësia në WEB3 është një çështje shumë aktuale. Të frymëzuar nga analiza e WEB3.com Ventures, ne u përpoqëm të eksploronim…

5 Prill 2023

Chain do të bëhet kompania e parë blockchain për t'u paraqitur në fanellën e ekipit NBA Miami Nxehtësia në një marrëveshje partneriteti shumëvjeçar.

Miami Heat ka nisur fushatën e saj web3 në partneritet me Chain. Skuadra e NBA me bazë në Miami, FL, është…

Janar 3 2023

Game of Thrones NFT nga Warner Bros. Discovery dhe HBO

Game of Thrones NFT në dispozicion së shpejti. "Winter is Coming", Warner Bros. Discovery (WBD) dhe HBO kanë bashkëpunuar me…

Dhjetor 21 2022

Java e Modës Metaverse rikthehet në pranverë 2023 për të shfaqur përparimet në modën dixhitale dhe ndërveprueshmërinë

Revolucioni web3 vazhdon vitin e ardhshëm me një eksplorim vjetor se si do të duket moda në botët virtuale, me…

Dhjetor 8 2022

Telepass hyn në metaverse me një koleksion të kufizuar NFT

Telepass komunikon hyrjen e tij në universin dixhital të Non Fungible Tokens (NFT) përmes lançimit të 1.000 veprave dixhitale të rralla dhe unike…

Dhjetor 2 2022

GGToor Media Network, rrjeti inovativ i lajmeve dhe informacionit 24/24 për lojëra, Web3, teknologji dhe AI

GGToor Media Network do të jetë një kanal televiziv që do të merret me lojëra, web3, metaverse, AI dhe teknologjitë e ardhshme, 24 orë ...

8 nëntor 2022

Prezantimi i projektit NFT 'Canceling' Cancel Culture.

Prezantimi i MICE, projekti i parë web3 i drejtuar nga shoqëria dhe ideologjia që mbërriti në Web3, i cili ofron një mjet të fokusuar në ...

1 nëntor 2022

NEC prezanton vizionin e saj të financave dixhitale në Festivalin Fintech të Singaporit 2022

Në NEC's Innovation Lab Crawl, NEC Laboratories Singapore (NLS), së bashku me NEC Laboratories Israel dhe NEC Laboratories Europe, do të prezantojnë një ...

Tetor 28 2022

Gucci konfirmon strategjinë Web3 me një qendër Metaverse në Sandbox

Gucci u bë marka e parë e madhe e modës që kishte një hapësirë ​​të dedikuar për produktet web3 në metaverse, Gucci…

Tetor 27 2022

Dubai ka inauguruar një akademi trajnimi për të trajnuar startup-et e Web3 në metaverse

Dubai ka lançuar Akademinë "Future of the Digital Economy: Business in the Metaverse" për të trajnuar startup-et në ndërtimin e ...

Tetor 23 2022

Disney lançon Web3 Music Store në bashkëpunim me 3D E-commerce Platform Obsess

Siç raportohet nga TechCrunch, Disney ka lançuar një përvojë Web3 për dyqanin e saj në internet Disney Music Emporium, në…

Tetor 21 2022