Web3

MasterZ, Master në Blockchain dhe WEB 3.0 më i madh në Evropë, lançon një platformë të re kushtuar mësimit, praktikës dhe punës

MasterZ, Master në Blockchain dhe WEB 3.0 më i madh në Evropë, lançon një platformë të re kushtuar mësimit, praktikës dhe punës

MasterZ Blockchain, rrit vlerën për Masterin më të madh të Ekselencës WEB 3.0 në Evropë. Skuadra tërësisht italiane…

19 shtator 2023

Inspektoni partnerët me Ronin për të fuqizuar inovacionin me shumë zinxhirë

Inspect, një lider në teknologjinë Web3 dhe NFT, u ofron përdoruesve analiza të thelluara të ndjenjave sociale, zbulon me krenari një aleancë…

8 shtator 2023

Çfarë është një WebSocket dhe si funksionon

WebSocket është një protokoll komunikimi me dy drejtime i bazuar në TCP që standardizon komunikimin midis një klienti dhe një serveri,…

Gusht 9 2023

Ticketmaster miraton teknologjinë Web3 me prezantimin e biletave Avenged Sevenfold NFT

Ticketmaster, tregu më i madh i biletave në botë, ka bërë një hap revolucionar në botën e teknologjisë Web3 duke prezantuar…

8 Prill 2023

Privatësia në WEB3: eksplorimi teknik dhe jo teknik i privatësisë në WEB3

Privatësia në WEB3 është një çështje shumë aktuale. Të frymëzuar nga analiza e WEB3.com Ventures, ne u përpoqëm të eksploronim…

5 Prill 2023

Roli i shenjave të AI në të ardhmen e metaversit

Shenjat e AI do të luajnë një rol gjithnjë e më të rëndësishëm në ekonomi. Shenjat e AI do të përdoren për të financuar zhvillimin e…

3 Prill 2023

PËRGJIGJE: Regjistrimi i hapur për edicionin e gjashtë të sfidës së kodit të përgjigjes

Regjistrimet tani janë të hapura për edicionin e gjashtë të Reply Code Challenge, konkursi më i rëndësishëm i ekipit në internet që…

Shkurt 12 2023

Chain do të bëhet kompania e parë blockchain për t'u paraqitur në fanellën e ekipit NBA Miami Nxehtësia në një marrëveshje partneriteti shumëvjeçar.

Miami Heat ka nisur fushatën e saj web3 në partneritet me Chain. Skuadra e NBA me bazë në Miami, FL, është…

Janar 3 2023

Game of Thrones NFT nga Warner Bros. Discovery dhe HBO

Game of Thrones NFT në dispozicion së shpejti. "Winter is Coming", Warner Bros. Discovery (WBD) dhe HBO kanë bashkëpunuar me…

Dhjetor 21 2022

Ibis Styles hyn në Metaverse me lançimin e Galerisë së tij Virtuale të Artit në Hapësinor

Ibis Styles ka njoftuar hyrjen e tij të afërt në metaverse, me një galeri arti virtual në Spatial. Krijimi i galerisë...

28 shtator 2022

Virtual Automobile Përjeton projektin e ri nga The Sandbox për Renault Korea

Marrja e shpejtë: Renault Koreja e Jugut ka vendosur të shkojë në pistën në metaverse në bashkëpunim me The Sandbox për të nisur ...

7 shtator 2022

TOKEN2049, ngjarja më e madhe Web3 në Azi, arrin momentin historik të 200 promovuesve dhe shpall folës të rinj të shquar

Debutimi i konferencës në Singapor premton të jetë edicioni më i madh dhe konferenca e parë e madhe e kriptomonedhës në…

Korrik 8 2022

Universiteti Ndërkombëtar i Hapësirës bashkëpunon me Metavisionaries për të sjellë shkencën e hapësirës në Metaverse

Me rastin e edicionit të 34-të të Programit të Studimeve Hapësinore (SSP), Universiteti Ndërkombëtar i Hapësirës do të hyjë për herë të parë...

Korrik 6 2022

Napster përshkruan një ekosistem të ri për muzikën Web3

Në vazhdën e aplikacionit të saj të ri, të lançuar në fillim të qershorit, platforma globale e transmetimit të muzikës dhe teknologjisë ka…

Qershor 29 2022

P2E.Game lëshon një platformë Web3 që integron SocialFi, GameFi dhe NFT

Në fillim të vitit 2022, P2E.Game u lançua nga një grup fansash të lojërave video bazuar në blockchain dhe koleksionistë…

Qershor 28 2022

Metanomic blen Intoolab, zhvilluesin e motorit të parë të inteligjencës artificiale të bazuar në Bayesian

Ky blerje do t'i ndihmojë zhvilluesit të krijojnë ekonomi më të mira të lojërave video dhe përvojat Web3 përmes informacionit të thelluar mbi ...

18 Maj 2022