Web3

MasterZ, Masteri më i madh Blockchain dhe WEB 3.0 në Evropë, lançon një platformë të re kushtuar mësimit, praktikës dhe punës

MasterZ, Masteri më i madh Blockchain dhe WEB 3.0 në Evropë, lançon një platformë të re kushtuar mësimit, praktikës dhe punës

MasterZ Blockchain, rrit vlerën për Masterin më të madh të Ekselencës WEB 3.0 në Evropë. Skuadra tërësisht italiane…

19 shtator 2023

Java e Teknologjisë Italiane 2023, fokus i veçantë në inteligjencën artificiale: lidhje me Sam Altman të OpenAI

Java e Teknologjisë Italiane do të mbahet nga 27 deri më 29 shtator në OGR në Torino gjatë inaugurimit më 27 shtator,…

5 shtator 2023

Java e Modës Metaverse rikthehet në pranverë 2023 për të shfaqur përparimet në modën dixhitale dhe ndërveprueshmërinë

Revolucioni web3 vazhdon vitin e ardhshëm me një eksplorim vjetor se si do të duket moda në botët virtuale, me…

Dhjetor 8 2022

Telepass hyn në metaverse me një koleksion të kufizuar NFT

Telepass komunikon hyrjen e tij në universin dixhital të Non Fungible Tokens (NFT) përmes lançimit të 1.000 veprave dixhitale të rralla dhe unike…

Dhjetor 2 2022

GGToor Media Network, rrjeti inovativ i lajmeve dhe informacionit 24/24 për lojëra, Web3, teknologji dhe AI

GGToor Media Network do të jetë një kanal televiziv që do të merret me lojëra, web3, metaverse, AI dhe teknologjitë e ardhshme, 24 orë ...

8 nëntor 2022

Prezantimi i projektit NFT 'Canceling' Cancel Culture.

Prezantimi i MICE, projekti i parë web3 i drejtuar nga shoqëria dhe ideologjia që mbërriti në Web3, i cili ofron një mjet të fokusuar në ...

1 nëntor 2022

NEC prezanton vizionin e saj të financave dixhitale në Festivalin Fintech të Singaporit 2022

Në NEC's Innovation Lab Crawl, NEC Laboratories Singapore (NLS), së bashku me NEC Laboratories Israel dhe NEC Laboratories Europe, do të prezantojnë një ...

Tetor 28 2022

Dubai ka inauguruar një akademi trajnimi për të trajnuar startup-et e Web3 në metaverse

Dubai ka lançuar Akademinë "Future of the Digital Economy: Business in the Metaverse" për të trajnuar startup-et në ndërtimin e ...

Tetor 23 2022

Disney lançon Web3 Music Store në bashkëpunim me 3D E-commerce Platform Obsess

Siç raportohet nga TechCrunch, Disney ka lançuar një përvojë Web3 për dyqanin e saj në internet Disney Music Emporium, në…

Tetor 21 2022

Java e Blockchain në Paris e transformon Luvrin në Pallatin e Uebit3

Paris Blockchain është ngjarja më e madhe dhe më me ndikim evropian në blockchain. Mbi 10.000 njerëz priten nga e gjithë...

Tetor 15 2022

Japonia promovon shërbimet WEB3 që përdorin Metaverse dhe NFT

Kryeministri japonez Fumio Kishida përshkroi planet e investimeve të vendit për transformimin dixhital, në fjalimin e tij ...

Tetor 5 2022

Walmart lançon dy përvoja të reja në Roblox Metaverse

Dy përvojat e reja zhytëse quhen Walmart Land dhe Walmart metaverse Universe of Play. Walmart Land do të shfaqë…

26 shtator 2022

AC Milan hyn në Web3 Esports Football në bashkëpunim me MonkeyLeague

Marrëveshja me partnerin e ri NFT Gaming të kuqezinjve është zyrtare AC Milan ka kënaqësinë të njoftojë një partneritet të ri me MonkeyLeague, ...

23 shtator 2022

Ngjarja më e madhe e Web3 në Azi, TOKEN2049, zbulon aktivitete ekskluzive NFT të vlerësuara në mbi 100 milion dollarë

Ekspozita OP3N WHALE NFT, tërheqëse dhe unike në llojin e vet, prezanton veprat për publikun për herë të parë ...

22 shtator 2022

Java e Teknologjisë Italiane: ngjarja më e madhe italiane për teknologjinë po rikthehet dhe ne mezi presim!

Rikthehet Java Italiane e Teknologjisë, ngjarja vjetore e Italian Tech, kanali tematik GEDI kushtuar inovacionit dhe teknologjisë: e enjte 29 ...

21 shtator 2022

Udhëheqësit e industrisë Web3 lançojnë Ditën NFT për të festuar origjinën e tokenit të pandryshueshëm NFT

Dita e NFT përmban a16z, markat Animoca, BuildSpace, Coinbase NFT, CryptoSlam !, Dapper Labs, Flow, Gaia dhe të tjerë. Një…

19 shtator 2022

31.000 dollarë Mutant Ape NFT i jepet fituesit me fat të konkursit MetaWin

Një fitues me fat do të jetë pronari krenar i Mutant Ape me vlerë mbi 30.000 dollarë. Konkursi numëronte më shumë ...

12 shtator 2022

Carlita, DJ Tennis dhe Calamar Crew do të jenë yjet e PAS 2049, eventi zyrtar i mbylljes së konferencës më të madhe të Azisë Web3.

PAS 2049-ës do të zërë çatinë e ikonës Marina Bay Sands të Singaporit. SINGAPOR - (BUSINESS WIRE) - TOKEN2049, konferenca më e rëndësishme aziatike mbi kriptovalutat, ...

9 shtator 2022

Virtual Automobile Përjeton projektin e ri nga The Sandbox për Renault Korea

Marrja e shpejtë: Renault Koreja e Jugut ka vendosur të shkojë në pistën në metaverse në bashkëpunim me The Sandbox për të nisur ...

7 shtator 2022

Përmbledhje: Riddle & Code po hedh hapin tjetër drejt përqendrimit në produktet Web3 dhe nisjes së rrjetit RDDL me shpalljen e emërimit të CEO të ri John Calian

VJENE - (BUSINESS WIRE) - Riddle & Code GmbH ka kënaqësinë të njoftojë se John Calian është CEO i ri i kompanisë. "Une jam…

Gusht 29 2022