Inteligjenca artificiale

Përgjigja e bën të disponueshme MLFRAME Reply, një kornizë e bazuar në inteligjencën artificiale gjeneruese të aplikuar për zhvillimin dhe ndarjen e njohurive

Përgjigja e bën të disponueshme MLFRAME Reply, një kornizë e bazuar në inteligjencën artificiale gjeneruese të aplikuar për zhvillimin dhe ndarjen e njohurive

Reply njofton nisjen e MLFRAME Reply, një kornizë e re gjeneruese e inteligjencës artificiale për baza heterogjene njohurish. Projektuar…

23 shtator 2023

Java e Teknologjisë Italiane 2023, fokus i veçantë në inteligjencën artificiale: lidhje me Sam Altman të OpenAI

Java e Teknologjisë Italiane do të mbahet nga 27 deri më 29 shtator në OGR në Torino gjatë inaugurimit më 27 shtator,…

5 shtator 2023

SoftServe nis Laboratorin Gjenerativ të AI

Laboratori i specializuar zgjeron aftësitë e SoftServe AI/ML për të përshpejtuar miratimin në raste praktike dhe zbulimin e vlerës…

3 shtator 2023

Seez lançon chatbotin e parë të industrisë për automobila me GPT për shitësit në Evropë dhe Lindjen e Mesme

"U zbulua Synergy: Modulet e AI të Seez të shtresuara pa probleme në një Chatbot me GPT" Seez, startup inovativ i teknologjisë…

3 shtator 2023

LTIMindtree bashkëpunon me CAST AI për të ndihmuar kompanitë të optimizojnë investimet e tyre në cloud

LTIMindtree është një kompani e klasit botëror që ofron zgjidhje dixhitale dhe shërbime konsulence teknologjike. CAST AI është një kompani…

2 shtator 2023

Translated prezanton Trust Attention për cilësi të paprecedentë në përkthimin me makinë, duke hapur rrugën për saktësinë në AI gjeneruese

Versioni më i fundit i ModernMT (versioni 7) përmirëson cilësinë e përkthimit deri në 42% duke përdorur Trust Attention, një teknikë e re…

Gusht 23 2023

iTwin Ventures i Bentley Systems blen Blyncsy, ofrues i shërbimeve inovative të AI për operacionet dhe mirëmbajtjen e transportit

Bentley Systems, Incorporated, kompania e softuerit inxhinierik të infrastrukturës, njoftoi sot blerjen e Blyncsy. Blyncsy është një…

Gusht 16 2023

Workiva forcon pozicionin e saj si lider në sektorin e platformave me integrimin e AI gjeneruese

Workiva Inc., platforma numër një në botë e reve kompjuterike për një sistem raportimi gjenerues të qëndrueshëm dhe të integruar, njoftoi…

Gusht 11 2023

Firma AI, GEDi Cube dhe Renovaro Biosciences shpallin Letër Qëllimin Ekskluzive dhe Detyruese për qëllimin për t'u bashkuar, duke përshpejtuar luftën kundër kancerit

Teknologjitë e avancuara të inteligjencës artificiale dhe të mësimit të makinerisë me vërtetim njerëzor për diagnozat e hershme të kancerit të mushkërive…

Gusht 10 2023

SkyKick lëshon përmirësime të mëdha të platformës me produktin e ri inteligjent rezervë të resë kompjuterike, sistemin e përditësuar të menaxhimit të sigurisë dhe paketën e migrimit të gjeneratës tjetër

Përmirësimet përfshijnë SecurityRadar dhe SmartInsights, të dizajnuara për të mundësuar ITSP-të të ndërtojnë, tregtojnë dhe ofrojnë shërbime sigurie…

Korrik 28 2023

ThetaRay merr statusin e Microsoft Cloud Solution Provider

Zgjidhja e AI e ThetaRay është e disponueshme në Microsoft Azure Marketplace pas një viti rritjeje të shpejtë në adoptim nga…

Korrik 24 2023

Cerebras dhe G42 prezantojnë superkompjuterin më të madh në botë 4-ExaFLOP për trajnimin e AI dhe ndezin epokën e re të inovacionit

Duke nisur sot me të parin nga nëntë superkompjuterët e tij të ndërlidhur me AI, sistemi Condor Galaxy do të ketë një kapacitet të kombinuar…

Korrik 21 2023

Wipro lançon Wipro ai360, angazhohet të investojë 1 miliard dollarë në AI gjatë tre viteve të ardhshme

Duke u bazuar në investimin 360-vjeçar të Wipro-s, Wipro aiXNUMX do të krijojë një ekosistem gjithëpërfshirës të inovacionit të përqendruar në Investimet e përgjegjshme të AI…

Korrik 15 2023

Fosfor dhe Snowflake zgjerojnë përpjekjet e përbashkëta për të mundësuar vendime më të shpejta dhe më të mira për ndërmarrjet me integrime GPT, Snowpark dhe Streamlit

Integrimet vendase të Snowflake u mundësojnë analistëve të të dhënave, inxhinierëve ML dhe përdoruesve të biznesit të japin…

Qershor 28 2023

Investimet në përvojën e punonjësve, cloud dhe AI ​​çojnë në përvojë më të mirë të klientit, sipas raportit të ri të NTT

91% e organizatave pajtohen se EX më e mirë do të ndikojë drejtpërdrejt në rezultatin e tyre përfundimtar; Të…

Qershor 23 2023

Falcon 40B, modeli i parë i renditur në botë i Institutit të Inovacionit të Teknologjisë në Emiratet e Bashkuara Arabe AI, tani është pa honorare

Falcon 40B, modeli prestigjioz i inteligjencës artificiale me burim të hapur në shkallë të gjerë nga Instituti i Inovacionit të Teknologjisë në Emiratet e Bashkuara Arabe (TII), tani është…

Qershor 1 2023

Proptech: Revolucioni dixhital në industrinë e pasurive të paluajtshme në "Ne bëjmë të ardhmen"

Nga data 15 deri më 17 qershor, Panairi Ndërkombëtar i Certifikuar i WMF, do të ofrojë mundësinë për të kontaktuar me më të mirat e inovacionit…

31 Maj 2023

Boomi thyen automatizimin dhe integrimin e industrisë me Boomi AI

Mjeti i ri gjenerues i fuqizuar nga AI i Boomi përshpejton transformimin e biznesit në minuta BoomiTM, lideri i industrisë…

20 Maj 2023

Kalray, Arteris, Secure-IC dhe Thales fitojnë thirrjen për projekte të lidhura me strategjinë e përshpejtimit të AI të programit "France Relance 2030 - Investimet e ardhshme".

I udhëhequr nga Kalray, projekti IP-CUBE synon të krijojë themelet e një ekosistemi sovran dhe të hapur në gjysmëpërçuesit për…

19 Maj 2023

AiHouse debuton në Milan Design Week 2023, me një projekt të jashtëzakonshëm dizajni dhe interpretimi për Poliform

AiHouse, një kompani udhëheqëse kineze e programeve kompjuterike të dizajnit e specializuar në dizajnin dhe paraqitjen e brendshme, ka bashkëpunuar me…

25 Prill 2023